Partizan pobedio Panatianikos pred više od 20.000 ljudi

Kategorija [ Sport, ZANIMLJIVOSTI ]

Košarkaši Partizana pobedili su Panatinaikos sa 63:56 (12:13, 14:16, 15:11, 22:16) u meču petog kola Grupe G Top 16 faze Evrolige, koja se igrala u Beogradskoj areni pred rekordnih 22.567 gledalaca

Partizan su do pobede predvodili Uroš Tripković i Stefon Lazmi sa po 12 poena, dok je Novica Veličković postigao 10, a Jan Veseli poen manje.

Na drugoj strani najbolji je bio Dimitris Dijamantidis sa 21 poenom, dok je crnogorski reprezentativac i bivši igrač Partizana Nikola Peković postigao 10, a Dušan Kecman nije bio među strelcima.

Utakmica bila je bez većeg takmičarskog značaja jer su obe ekipe već obezbedile plasman u četvrtfinale najelitnijeg evropskog takmičenja.

Na utakmici oboren je rekord Evrolige po broju gledalaca u tom takmičenju.

Čini se da se košarkaši Partizana na početku meča nisu najbolje snašli u karnevalskoj atmosferi u Areni, za pet minuta postigli su samo jedan poen. Panatinaikos je u sedmom minutu poveo sa četiri razlike (10:6). Nakon toga, „crno-beli“ su uspeli da se vrate u igru i trojkama Milenka Tepića i Veličkovića izjednače na 12:12. Partizan je prvi put poveo na početku druge četvrtine, poenima sa linije za slobodna bacanja Tripkovića (14:13), a nakon toga gosti su serijom od 14:3, uglavnom preko Dijamantidisa i posle trojke Kostasa Carcarisa poveli sa 27:17. Posle mnogobrojnih grešaka sa obe strane „crno-beli“ su i pored lošijeg šuta spolja, uspeli da do kraja prvog poluvremena smanje prednost grčke ekipe na tri poena (26:29).

Početkom treće deonice ekipe su se smenjivale u vođstvu, a u drugom minutu Šarunas Jasikevičijus zaradio je četvrtu ličnu grešku, a nakon toga klupa Panatinaikosa dobila je i tehničku, što su domaći iskoristili i poveli sa 30:29. Posle izjednačene i tvrde igre Panatinaikos je prvi došao do nešto veće prednosti (od pet poena) i u sedmom minutu poveo sa 40:35. Međutim, košarkaši srpskog šampiona su nakon toga serijom od 6:0 (četiri poena Žarka Rakočevića i dva Lazmija) došli do vođstva od 41:40. Partizan je nastavio uspešnu seriju početkom četvrte četvrtine i poveo sa 45:40, a zatim i sa 50:42, a posle trojke Tripkovića, „zakucavanja“ Veselija i dva poena Rašića, serijom od 7:0 poveo sa maksimalnih 13 poena prednosti (57:44). Košarkaš Partizana Milenko Tepić je u 34. minutu utakmice napustio teren zbog povrede noge.

Panatinaikos je zatim uspeo da smanji prednost „crno-belih“ na pet poena (55:60), uglavnom preko Dijamantidisa, koji je u tim trenucima postigao šest poena.

Utakmica je nakon toga ušla u „penal završnicu“ ali je Partizan ipak uspeo da sačuva pobedu.

Izvor: press