Partizan overio titulu

Kategorija [ Sport, ZANIMLJIVOSTI ]

Crno-beli savladali večitog rivala sa 2:0 (1:0) u 136. večitom derbiju i praktično odbranili titulu. Jokanovićeva ekipa u potpunosti nadigrala komšije, pobeda Partizana mogla da bude i ubedljivija

Partizan je u 136. večitom derbiju overio titulu! Pobedom nad Crvenom zvezdom od 2:0 (1:0) crno-beli su stekli ogromnih 14 bodova prednosti nad komšijama, odnosno 10 nad drugoplasiranom Vojvodinom, koja je juče protiv Čukaričkog na Banovom Brdu odigrala 4:4!

Partizan do juče osam godina nije pobedio Zvezdu na svom terenu, a ta tradicija. jedna od poslednjih u koje su se uzdali crveno-beli, srušena je pogocima Senegalca Lamina Dijare u 12. i Crnogorca Nikole Vujovića u 82. minutu. Nije tim Slaviše Jokanovića igrao ni približno dobro koliko može, ali je od Zvezde bio bolji u svakom pogledu i samo zahvaljujući golmanu Stamenkoviću mreža gostiju nije se zatresla još bar dva-tri puta.

Dijara strelac po navici

Dijara je juče po četvrti put u karijeri postigao gol u duelu sa večitim rivalom, ovoga puta uz ogromnu pomoć najnovijeg bisera iz Partizanove fabrike igrača, Nemanje Tomića. Mladi vezni igrač crno-belih, koji je do pre nekoliko meseci „drljao“ trećeligaške terene u dresu Teleoptika, u 12. minutu najpre je posramio defanzivca gostiju Nemanju Pejčinovića proturivši mu loptu kroz noge, a zatim u petercu rivala pronašao potpuno samog Dijaru. Naravno, Senegalcu nije bilo teško da prosledi loptu u nebranjeni gol.
U 28. minutu Partizan je mogao, ili bolje rečeno morao da povede 2:0. Naime, Nemanja Tomić je odlično šutirao sa oko 20 metara, golman Zvezde Stamenković kratko je odbio loptu do Moreire, a Portugalac se obrukao promašivši čitav fudbal. Umesto 2:0, samo minut kasnije moglo je da bude 1:1.

Naime, Lazetić je uputio dobar centaršut u šesnaesterac crno-belih, Oumaru je šutirao glavom, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored desne stative Božovićevog gola. Nekoliko minuta kasnije, Oumaru je ponovo pokušao glavom, ali je opet bio neprecizan. Uz udarce Isaha i Milijaša sa distance, koje je Božović bez problema ukrotio, bili su to jedini pokušaji Zvezde u prvom poluvremenu.
Očekivalo se da će u nastavku Zvezda krenuti na sve ili ništa, ali umesto toga, izabranici Čedomira Janevskog prikazali su veliko ništa. Šansi ispred gola Partizana nije bilo ni u tragovima, a s druge strane, Dijara i Moreira bili su neuhvatljivi za Zvezdinu odbranu. Portugalac je čak u tri navrata mogao da se iskupi za promašaj iz prvog poluvremena. Na sreću gostiju, sva tri puta golman Stamenković odlično je intervenisa

Vujović dokrajčio Zvezdu

Prvo je u 53. minutu, posle Vašingtonovog dodavanja glavom, pokušao makazicama, ali je čuvar mreže Zvezde uhvatio živu loptu. Tri minuta kasnije, Moreira se sa lakoćom oslobodio Tutorića, ali je njegov udarac sa pet metara Stamenković odbio u korner. U 72. minutu portugalski internacionalac bio je u situaciji „jedan na jedan“ sa Stamenkovićem, ali je Leskovčanin ponovo spasao svoj tim.

izvor: press