Đoković izgubio u finalu od Rafaela Nadala!

Kategorija [ Sport, ZANIMLJIVOSTI ]

Najbolji srpski teniser Novak Djoković nije uspeo da odbrani ttulu na masters turniru u Rimu, pošto je danas u finalu izgubio od najboljeg igrača sveta Španca Rafaela Nadala rezultatom 7:6 (7:2), 6:2

Uprkos 13. porazu u 17. međusobnom duelu protiv Nadala, Đoković je danas odigrao izvanredan meč. Stavio je Nadala na velika iskušenja, osvojio bezbroj divnih poena, ali Špancu ipak nije uspeo da skine krunu „kralja šljake“.

Naš as je meč počeo pomalo nervozno i izgubio je servis već u prvom gemu. Nakon toga je zaigrao odlično i protivniku više nije dozvolio praktično nijedan lak poen.

Završnica prvog dela igre bila je izuzetno uzbudljiva. Najpre je Đoković napravio brejk u desetom gemu i izjednačio na 5:5, a potom je Nadal odmah uzvratio i dobio priliku da servira za set.

Tada je Đoković pokazao mentalnu snagu i ne samo da je spasio set loptu, već je drugi gem zaredom uspeo da oduzme Nadalu servis i izbori taj brejk. Odigrao ga je, na žalost, veoma nesigurno i prvi reket sveta je lako rešio set u svoju korist.

Već tadaje bilo jasno da je Nadal u velikoj, pre svega psihološkoj prednosti i to se potvrdilo u šestom gemu drugog seta. Znajući da greške postaju mnogo „skuplje“, Đokoviću je počela da se „steže ruka“ i dvostrukom servis greškom na brejk poen praktično je Nadalu poklonio vođstvo od 4:2.

Tu prednost Španac više nije ispuštao. Na našu žalost nije se ponovo prvi set i Đoković je naredna dva gema odigrao potpuno dekoncentrisano, pa je Nadal na kraju zasluženo stigao do četvrte titule u Rimu, a 36. u karijeri.

Nakon ovog poraza, Đoković će izgubiti 400 bodova i od 11. maja će treće mesto na ATP listi prepustiti Britancu Endiju Mareju.

izvor: press