Svetsko Prvenstvo: Nemačka treća

Kategorija [ Sport, ZANIMLJIVOSTI ]

Reprezentacija Nemačke pobedila Urugvaj 3:2 na utakmici za treće mesto.

U meču za treće mesto Svetskog prvenstva u Južnoj Africi Nemačka je

savladala Urugvaj rezultatom 3:2 (1:1). Ovo je bila jedna od najzanimljivijih utakmica ovog prvenstva, oba tima su vodila, ali je na kraju Nemačka iskoristila više šansi i zasluženo osvojila bronzu.

Prvi su poveli Nemci u 19. minutu golom Milera. Ugrugvaj je deset minuta kasnije izlednačio golom Kavanija i rezultatom 1:1 se završilo prvo poluvreme. U drugom poluvremenu prednost Urugvaju donosi Forlan sjajnim golom u 53. minutu. Ta prednost je kratko trajala, pet minuta kasnije Musler je izjednačio, a u finišu Kedira uspeva da postigne treći gol za Nemce i postavi konačan rezultat utakmice.

izvor: Tračarenje